Nasze Podejscie

Nauczamy Tradycyjnego Wing Chun Kung Fu wg przekazu Williama Cheung'a, a bezpośrednio wzorujemy się na Sifu Didier Beddar. Kultywujemy techniki od stuleci przekazywane w bardzo głębokiej tajemnicy, zaś dopiero od lat 70-80 ubiegłego stulecia nauczanych w szerszym gronie bez konieczności stawania się członkiem tajnych stowarzyszeń i ślubowania zachowania tajemnicy. Nasze ćwiczenia skupiają się na rozwijaniu biegłości technicznej poprzez trening płynnych ruchów o coraz większej, wzrastającej wraz z zaawansowaniem technicznym, prędkości, a jednocześnie z dbałością o jak największą precyzję na każdym poziomie treningu. Staramy się, w miarę naszych oraz naszych adeptów indywidualnych możliwości, rozwijać wszechstronność technik, ze szczególną uwagą na płynne przechodzenie do kolejnych akcji defensywnych - w przypadku kontynuacji ataku oraz umiejętne kończenie kontratakiem akcji obronnych poprzez wcześniejszą destabilizację równowagi atakującego. Ćwiczymy także szybkie i natychmiastowe sposoby neutralizacji ataków, niedające szansy na dalsze kontynuowanie przez przeciwnika ofensywy, przez co nasi adepci zyskują dużą pewność siebie. W tych rozwiązaniach nie poprzestajemy tylko i wyłącznie na technikach wing chun kung fu, ale czerpiemy przede wszystkim z Jeet Kune Do, które sam Bruce Lee wcześniej nazywał Jun Fan Gung Fu, a różniącej się od szeroko nauczanych i propagowanych tzw JKD koncepcji. Najbardziej znanym przedstawicielem wykorzystywanego przez nas JKD, prócz samego Bruce Lee, był nieżyjący już Ted Wong a nadal jest Tommy Carruthers. Nasza grupa jest otwarta zawsze i dla wszystkich, w związku z czym podchodzimy bardzo indywidualnie do każdego naszego adepta, by zawsze każdy z naszych uczniów przechodził wszystkie kolejne etapy szkolenia o wzrastającym poziomie trudności. Działa to wg zasady: pierw naucz się stać, zaś zanim zaczniesz biegać pierw naucz się chodzić. Naturalnie staramy się personalizować większość ćwiczeń, bowiem każdy człowiek, w tym nasi uczniowie, maja inne predyspozycje i zdolności ruchowe, które pozwalają im na szybsze postępy lub tez zmuszają do dłuższej pracy na niższym poziomie zaawansowania. Oprócz treningu form i indywidualnych ćwiczeń, staramy się dużo ćwiczyć w parach, gdzie wyobrażenie przeciwnika zastępuje realny partner. Ale ćwiczenia w parach to nie tylko aplikacje technik wing chun na ofensywne ataki przeciwnika, to także trening na tarczach oraz sparringi tak zadaniowe, jak i całkowicie wolne. Aby bowiem doskonalić naszą obronę musimy szlifować, doskonalić i wzmacniać nasze ataki, zaś sparringi pozwalają nam i naszym adeptom na weryfikację nauczanych technik w środowisku jak najbardziej zbliżonym do realnej sytuacji. W treningu walki stosujemy różnego rodzaju ochraniacze, mając świadomość, że w sytuacji zagrożenia nie będzie tak bezpiecznie - trening to nie walka - w tym przypadku stosujemy zasadę: "więcej potu na treningu, mniej krwi w walce", zaś wykorzystaniu ochraniaczy przyświeca nam przysłowie: "sposób w jaki trenujesz jest sposobem w jaki reagujesz", stąd też ochraniacze, które pozwalają uderzyć, może nie zupełnie realnie, ale z pewnością mocniej niż bez nich. W naszym nauczaniu staramy się wykorzystywać najnowszą technikę by poprzez nagrywanie wykonywania technik i sparringów wskazywać naszym uczniom popełniane błędy, a tym samym poprawiać ich technikę ekonomizując ich ruchy odpowiednio zwiększając ich efektywność.
Cheung Sifu Beddar
Nauczamy Tradycyjnego Wing Chun Kung Fu wg przekazu Williama Cheung'a, a bezpośrednio wzorujemy się na Sifu Didier Beddar. Kultywujemy techniki od stuleci przekazywane w bardzo głębokiej tajemnicy, zaś dopiero od lat 70-80 ubiegłego stulecia nauczanych w szerszym gronie bez konieczności stawania się członkiem tajnych stowarzyszeń i ślubowania zachowania tajemnicy. Nasze ćwiczenia skupiają się na rozwijaniu biegłości technicznej poprzez trening płynnych ruchów o coraz większej, wzrastającej wraz z zaawansowaniem technicznym, prędkości, a jednocześnie z dbałością o jak największą precyzję na każdym poziomie treningu. Staramy się, w miarę naszych oraz naszych adeptów indywidualnych możliwości, rozwijać wszechstronność technik, ze szczególną uwagą na płynne przechodzenie do kolejnych akcji defensywnych - w przypadku kontynuacji ataku oraz umiejętne kończenie kontratakiem akcji obronnych poprzez wcześniejszą destabilizację równowagi atakującego.
Ćwiczymy także szybkie i natychmiastowe sposoby neutralizacji ataków, niedające szansy na dalsze kontynuowanie przez przeciwnika ofensywy, przez co nasi adepci zyskują dużą pewność siebie. W tych rozwiązaniach nie poprzestajemy tylko i wyłącznie na technikach wing chun kung fu, ale czerpiemy przede wszystkim z Jeet Kune Do, które sam Bruce Lee wcześniej nazywał Jun Fan Gung Fu, a różniącej się od szeroko nauczanych i propagowanych tzw JKD koncepcji. Najbardziej znanym przedstawicielem wykorzystywanego przez nas JKD, prócz samego Bruce Lee, był nieżyjący już Ted Wong a nadal jest Tommy Carruthers.
Nasza grupa jest otwarta zawsze i dla wszystkich, w związku z czym podchodzimy bardzo indywidualnie do każdego naszego adepta, by zawsze każdy z naszych uczniów przechodził wszystkie kolejne etapy szkolenia o wzrastającym poziomie trudności. Działa to wg zasady: pierw naucz się stać, zaś zanim zaczniesz biegać pierw naucz się chodzić. Naturalnie staramy się personalizować większość ćwiczeń, bowiem każdy człowiek, w tym nasi uczniowie, maja inne predyspozycje i zdolności ruchowe, które pozwalają im na szybsze postępy lub tez zmuszają do dłuższej pracy na niższym poziomie zaawansowania. Oprócz treningu form i indywidualnych ćwiczeń, staramy się dużo ćwiczyć w parach, gdzie wyobrażenie przeciwnika zastępuje realny partner. Ale ćwiczenia w parach to nie tylko aplikacje technik wing chun na ofensywne ataki przeciwnika, to także trening na tarczach oraz sparringi tak zadaniowe, jak i całkowicie wolne.
Aby bowiem doskonalić naszą obronę musimy szlifować, doskonalić i wzmacniać nasze ataki, zaś sparringi pozwalają nam i naszym adeptom na weryfikację nauczanych technik w środowisku jak najbardziej zbliżonym do realnej sytuacji. W treningu walki stosujemy różnego rodzaju ochraniacze, mając świadomość, że w sytuacji zagrożenia nie będzie tak bezpiecznie - trening to nie walka - w tym przypadku stosujemy zasadę: "więcej potu na treningu, mniej krwi w walce", zaś wykorzystaniu ochraniaczy przyświeca nam przysłowie: "sposób w jaki trenujesz jest sposobem w jaki reagujesz", stąd też ochraniacze, które pozwalają uderzyć, może nie zupełnie realnie, ale z pewnością mocniej niż bez nich. W naszym nauczaniu staramy się wykorzystywać najnowszą technikę by poprzez nagrywanie wykonywania technik i sparringów wskazywać naszym uczniom popełniane błędy, a tym samym poprawiać ich technikę ekonomizując ich ruchy odpowiednio zwiększając ich efektywność.